O nás

Chovatelská stanice “RIBATY”

 

CZ: Jsme malá rodinná chovatelská stanice, která vznikla v roce 1996. Zakladatelkou naší stanice byla fenka knírače malého černého. A tak jsme začali chovat knírače malé černé a černostříbřité, později i havanské bišonky, známé jako havanské psíky (Kdysi dávno, sekce – Fotogalerie). Starali jsme se také o pár útulkových psích a kočičích nalezenců.

A v roce 2016 jsme si pořídili naší úžasnou fenku, Italského vodního psa (Lagotto Romagnolo), Béatrice – z chovatelské stanice ,,Charnett”, od úspěšné chovatelky, paní Ivany Slapničkové. Béatrice byla po určité chovatelské pauze 2. pokračovatelkou naší CHS. V roce 2018 k nám do rodiny přibyl vysněný a nádherný pejsek, Ermes – z chovatelské stance “Valle dei Medici” a v roce 2019 se naše rodina rozrostla o vysněnou a krásnou fenečku, Let’s dance – z chovatelské stanice “Valle dei Medici”… Teď jsme konečně šťastní! A tak nás je 7 (+ kočičky, králíci a papoušek – ale ty už mezi “štěkanátky” nelze řadit). Samotné plemeno nás uchvátilo svou úžasnou povahou, inteligencí, exteriérem a naprosto nenáročnou údržbou nelínavé srsti. Lagotto je výborný společník, vázaný na svou rodinu, kterou moc miluje. Je také velmi přizpůsobivý – jakékoliv aktivity (i ty ne příliš aktivní) přijímá s nadšením a vrtícím ocáskem, díky tomu se hodí do bytu i do domečku…Pejsky milujeme a staráme se o ně s láskou, veškerou péčí, kterou potřebují a vyžadují!

Návštěvy vítány i v době, kdy nebudeme mít štěňátka, po domluvě! 🙂

 

Kennel “RIBATY”

 

EN: Our small family kennel was originated in 1996. A founder of our kennel was being a female of small black Schnauzer. She had a wonderful nature and was beautiful, so we started with breeding – small black Schnauzers and Bichon Havana (you can see photos of these females in tab – “Kdysi dávno” and in a section – “Fotogalerie”). After that, we cared about dogs and cats from a harbor too. 

And in 2016 we felt in love to our sweet female of Italian water dog, Béatrice, by successful breeder – Mrs. Ivana Slapničková. So, Béatrice was the second successor of our kennel. And in 2018 we made so happy, because our wonderful and dream little male, Ermes – from “Valle dei Medici” kennel was born and in 2019 we made so happy again, because our beautiful and dream little female, Let’s dance – from “Valle dei Medici” kennel was born….It means, we are so happy now, we have our beloved and dream Lagotto dogs…And here are seven of us (+ cats, rabbits and parrot). Lagotto had captivated us for his wonderful nature, intelligence, an exterier and unlining fur. This breed is the best companion, who loves a lot his own family, wants to stay with ones and is very adaptability – can does all activities (e.g. watching TV, swim, finding truffles, be a canistherapeut etc…) – due to Lagotto can lives in a falt or in a house. We love dogs so much, they are our treasures and we are carring about them with great love and a constant care. 

The visits are welcome in time when we won’t have puppies also, but by appointment! 🙂